7 Ağustos 2012 Salı

Biri astroloji mi dedi?


          Astrolojiye zerre inancım yok. Bu “astroloji”, kadınların, erkekler üzerinde genel bir önyargı oluşturmasıyla ortaya çıktı bana göre. Mesela, “Akrepler sekse düşkün, alkol bağımlısıdır.” diyorsan, Akreplerden gelecek “Kardeşim, sen neden bizi sapık ve ayyaş olarak lanse ediyorsun?” cevabına hazır olsan iyi edersin.
          Şu an elimde bir astroloji kitabı var. Bir Akrep burcu olarak, size kendi burcum ile kendi özelliklerim arasındaki uçurumdan bahsedeceğim.
          “Akrep burcu erkeği, genellikle her şeyin en iyisini ister.” Hadi ya? Ciddi misin? Akrep burcu erkeği her şeyin en iyisini istermiş… Kim istemez ki? Var mı içinizde “Ya ben pazardan giyineyim, arabam şahin olsun, telefonum 3310 olarak gidebildiği yere kadar gitsin…” diyen? O kadar Pollyanna değilsiniz, kendinizi kandırmayın.
“En büyük yeteneği: Sezgi” Size şu kadarını söyleyeyim, izlediğim tüm CSI tarzı dizilerde, katili doğru tahmin etme oranım: %5. Hangi sezgiden bahsediyorsun sen?
          Size yemin ederim ki, farklı sayfalarda aynen şu yazıyor: “-Sayfa 26- Akrep erkeği ile Boğa kadını evlenirse, evliliği emin ellerdedir. -Sayfa 36- Akrep erkeği ile arası kötü olan burçlar: Kova, Aslan ve BOĞA!” Hiç anlaşamadığım bir burç ile evliliğim nasıl emin ellerde olabilir sevgili astroloji yazarı?
          “Akrep erkeği tam bir sır ustasıdır!” Süper bir kahraman olsam, ilk iş kendimi halka tanıtmak olur. Spider-Man olsaydım, çöp atarken karşılaştığım Mary Jane’e “Ben o’yum!” derdim ve hemen öperdim onu. “O adamın arabasına biniyorsun ama… Spider-Man benim hani…-Muck!-”
          Gerçek hayatta yaşadığım diyaloglara gerçekten inanmak istemiyorum. Benim bu konu hakkındaki ısrarım ve karşı tarafın bu kadar heyecanlı ve tedirgin olması, gerçekten büyük bir soru işareti:
-Ya aslında Berke çok iyi çocuk ama…
- Ee?
-Başak burcu..
-Nolmuş yani?
-Ya işte “bunlar” sır tutamaz, kıskançtırlar… Olmaz yani…
E Allah Allah. Hani diyorum şu önyargılarını bir kenara bıraksan, çocuğu tanımaya çalışsan? Kime anlatıyorum ki ben? Bunları karşımdaki kişiye söyleyememiştim o sıra. Söylesem de bir şey değişeceğini sanmıyorum. Belki biraz suçluluk duyardı, ama sonra; “Ama yükseleni ASLAN…” derdi. He, tamam o zaman. ASLAN’sa sorun yok. Kendisi yetmedi, yükseleni de var.
          Gezegenler… Yıldızlar… Ne güzel yaz gecelerinde seyrediyoruz, ne diye bozuyorsunuz ki bu işi siz? “Merkür sağ tarafa kaydı, Teraziler acele karar vermesin!”
-Noldu Hikmet tam evlenme teklifi ediyordun?
-Ediyordum da, çok acele karar vermemem lazımmış, kusura bakma…
          Benden astrolojiye inanmamı beklemeyin. Olmuyor, inanın denedim. Flash TV’de “Rüya Yorumları ve Burçlara Etkisi” konseptindeki bir programa 2 dakika, 36 saniye dayanabildim. Siz eğer inanıyorsanız saygı duyarım ama dürüst olun, çok komik şeyler değil mi bunlar?

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder